بازی ماز برای کودکان

ماز یک بازی فکری شامل مجموعه‌ای از راه‌ها و مسیرهای پر پیچ و خم و مارپیچ  است که باید از آنها عبور کنیم و در نهایت به هدف بازی که همان خروج از مسیر انتهایی ماز است برسیم.

ماز زندگی

دورۀ نوجوانی و جوانی، همچون ماز پر پیچ و خمی است با بی‌شمار مسیر و بن‌بست و بی‌راهه. بر روی بعضی از مسیرها تابلوی ورود ممنوع نصب شده و بعضی دیگر یک‌طرفه‌اند، بدون راه بازگشت. امان از دو راهی‌های چالش‌برانگیز و درنگ‌ها و تصمیم‌های پیش رو!

برای همۀ ما در دورۀ نوجوانی و جوانی بسیار پیش آمده که در شرایطی قرار گرفته‌ایم که ناگزیر باید از بین چندین راه، راه درست را انتخاب کرده؛ راهی که انتهایش بن‌بست نباشد و ما را به بی‌راهه نکشاند. انتخاب دوست، انتخاب رشتۀ تحصیلی، انتخاب رشتۀ دانشگاهی و بی‌شمار انتخاب دیگر که همگی جزء انتخاب‌های تأثیرگذار زندگی هر انسانی هستند. انتخاب‌‌های درست و غلط، نتایج خوب و بد را به دنبال دارند و در طول زمان می‌توانند نتایج فوق‌العاده‌ای داشته باشند. این صحنۀ روبه‌رو شدن با مسیرهای پیچ‌در‌پیچ و تلاش برای انتخاب بهترین و آگاهانه‌ترین مسیر از بین مسیرهای بی‌شمار و بن‌بست‌ها و بی‌راهه‌های متعدد، شما را به یاد کدام بازی فکری می‌اندازد؟

فواید بازی ماز برای کودکان

در ادامه 6 فایده اصلی بازی ماز برای کودکان را به شما معرفی می‌کنیم:

تقویت مهارت حل مسئله و تفکر

حل ماز ، کودکان را به تفکر وا می‌دارد و کودک مجبور است برای حل مسئله راه‌های مختلف را امتحان کند و اگر به نتیجه نرسید دوباره برگردد و راهکار جدیدی را آزمایش کند.

تقویت صبر و شکیبایی

حل ماز بر اساس روش آزمون و خطاست و ممکن است کودک مجبور باشد هر بار از اول شروع کرده و مسیرهای متعدد را طی کند.

تقویت دقت و تمرکز

ماز دقت و تمرکز را نیز بالا می‌برد، چون کودک باید چندین دقیقه وقت بگذارد تا ماز را حل کند و حواس خود را در یک نقطه متمرکز کند.

تقویت هماهنگی چشم و دست

کودک مجبور است که در یک چارچوب خاص حرکت کند و در این حرکت باید چشم و دست خود را هماهنگ کند. این هماهنگی چشم و دست به بهتر شدن دست خط نیز کمک زیادی خواهد کرد .

تقویت ادراک دیداری، هوش بصری و تجسم فضایی

کودک با نگاه تیزبین خود راه‌های رسیدن به مقصد را بررسی می‌کند و آنها را به ذهن می‌سپارد. استفاده از این بازی به تقویت هوش کودک کمک می کند.

تقویت اعتماد به نفس

وقتی کودک مسیر درست را پیدا می‌کند، احساس پیروزی می‌کند و به یک پاداش درونی می رسد و باعث افزایش اعتماد به نفس او می‌شود و یاد می‌گیرد که در زندگی واقعی مسیرهای مختلف را امتحان کند و هرگز از شکست نترسد.

برای شروع بازی ماز به صورت آنلاین اینجا کلیک کن!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه