مدرسه‌ی تابستانی؛ در تابستان سبقت بگیرید

سال‌های تحصیلی ششم و هفتم، سال‌های مهمی برای دانش‌آموزان است. این سال‌ها نقش مهمی در مسیر انتخاب رشته دبیرستان دانش‌آموزان و بعدتر دانشگاه و زندگی شغلی آن‌ها خواهد داشت. مدرسه‌ی تابستانی یکی از گزینه‌هایی است که می‌تواند عملکرد درسی دانش‌آموزان را در طول سال تحصیلی و طی سال‌های بعد افزایش دهد.

در ادامه 4 دلیل اصلی لزوم شرکت در کلاس‌های تابستانی را برای شما شرح خواهیم داد:

 

دلیل 1: زمان بیشتری برای پایه‌های درسی دارید

مدرسه‌ی تابستانی به نوجوانان شما این امکان را می‌دهد که با فراغت بیشتری روی درس‌ها و مباحث پایه‌ای تمرکز کنند.

اطلاعات و حجم دروس در پایه‌ی ششم و هفتم بسیار زیاد است و در طول سال تحصیلی معلم‌ها با سرعت زیادی درس‌ها را پیش می‌برند. به همین دلیل بسیاری از دانش‌آموزان نمی‌توانند درس‌هایی مثل علوم و ریاضی را با همان سرعت یاد بگیرند و اگر هم یاد بگیرند، یادگیری‌شان عمیق نخواهد بود.

تابستان و مدرسه‌ی تابستانی وقت اضافه‌ی طلایی است که دانش‌آموزان می‌توانند از آن برای یادگیری عمیق درس‌ها استفاده کنند.

دلیل 2: محیطی آرام‌تر

کلاس‌هایی که در مدرسه‌ی تابستانی برگزار می‌شود، نوع جدیدی از کلاس‌ها را به دانش‌آموزان معرفی می‌کند. دانش‌آموزان در کلاس‌های تابستانی آرامش بیشتری دارند. معلمان این کلاس‌ها سعی دارند استرس درس و امتحان را که در طول سال تحصیلی بر دانش‌آموزان حاکم است، از آن‌ها دور کنند.

بچه‌ها در کلاس‌های مدرسه‌ی تابستانی با معلم‌هایی حرفه‌ای روبه‌رو خواهند شد که رویکردهای متفاوت و مثبت‌تری نسبت به سایر معلم‌های مدرسه در بحث آموزش دارند. به همین خاطر است که دانش‌آموزی که در طول سال تحصیلی عملکرد خوبی نداشته، می‌تواند در مدرسه‌ی تابستانی بهتر عمل کند. همین مسئله باعث می‌شود که اعتماد به نفس دانش‌آموز افزایش پیدا کند و در کل نگرش مثبتی نسبت به مدرسه پیدا کند.

 

دلیل 3: تمرکز روی درس‌های خاص

در مدرسه‌ی تابستانی کودک شما فقط روی مباحث و درس‌های خاصی تمرکز می‌کند.

استرسی که خود شما در زندگی‌‎تان بابت رسیدن به کارها و برنامه‌هاتان می‌کشید را تصور کنید. همین استرس در طول سال تحصیلی به دانش‌آموزان وارد می‌شود برای جلوگیری از این قبیل فشارها و استرس‌ها، مدرسه‌ی تابستانی می‌تواند گزینه‌ی مناسبی باشد. مدرسه‌ی تابستانی به نوجوانان کمک می‌کند تا روی درس‌های سخت تمرکز کنند و بتوانند در طول سال تحصیلی عملکرد بهتری داشته‌ باشند.

دلیل 4: ارتقای معدل

مدرسه‌ی تابستانی می‌تواند فرصت ارتقای معدل را برای دانش‌آموزان فراهم کند.

یادگیری برخی دروس در تابستان، باعث می‌شود، یادگیری در طول سال تحصیلی سریع‌تر اتفاق بیفتد، به خصوص در مورد درس‌هایی مثل ریاضی و علوم که یادگیری در آن‌ها مرحله‌ای است. ابتدا مفاهیم باید درک شود و بعد سطح درس‌ها پله پله سخت‌تر شود. یادگیری مفاهیم اولیه در تابستان این امکان را به دانش‌آموزان می‌دهد که در ادامه بتوانند سطوح سخت‌تر سوالات را پاسخ دهند و همین نمرات و معدل آن‌ها را افزایش می‌دهد.

ششمی‌ها که آزمون تیزهوشان ششم 1402-1401 را هم در راه دارند، ممکن است در طول سال تحصیلی نتوانند آزمون تیزهوشان و درس‌های خود را در مدرسه مدیریت کنند، بنابراین تابستان و مدرسه‌ی تابستانی فرصت مناسبی برای تمرکز روی مباحث هوش و استعداد تحلیلی و درس‌های مدرسه با فراغ بال بیشتر است.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه