چیزی تا آزمون تیزهوشان نمانده!

آیا برای این آزمون سرنوشت‎‌ساز آماده‌اید؟

برای قبولی در تیزهوشان چه کار کنیم؟

تقریباٌ دو ماه تا زمان برگزاری آزمون تیزهوشان 1401-1400 باقی مانده است. احتمالاٌ تا این جای کار تا حدی زیادی خود را برای این آزمون سرنوشت ساز آماده کرده اید؛ کلاس های مختلف، کتاب ها و تست های گوناگون. اما این دو ماه باقی مانده مهم ترین دوران آمادگی برای آزمون تیزهوشان است.

نیاز اصلی شما در این دوره تست‎ زنی است. این کار به شما کمک می کند تا مطالبی که تا کنون آموخته اید در ذهنتان تثبیت شود. آشنایی شما با سؤالات تیزهوشان سال های قبل و البته نمونه سؤالات مشابه بهترین راه موفقیت در آزمون تیزهوشان 1401-1400 است.

کتاب جامع هوش اسمارتیز با بیش از 5000 سؤال چهار گزینه ای، منطبق با آخرین تغییرات آزمون تیزهوشان می تواند شما را در مسیر موفقیت و قبولی در آزمون تیزهوشان همراهی کند.

اسمارتیز مجموعه ای منحصر به فرد از نکات و اطلاعات مورد نیاز شماست که  به شکلی خاص و متفاوت ارائه شده است تا بهترین نتیجه را در کمترین زمان برای شما به ارمغان آورد.

هوش جامع  اسمارتیز

هشت کتاب در یک کتاب

بیش از 5000 پرسش چهارگزینه ای منطبق با آخرین تغییرات آزمون تیزهوشان

شامل بخش های:

  • هوش تصویری و تجسمی،
  • هوش محاسباتی
  • هوش کلامی
  • هوش منطقی
  • هوش تجربی
  • هوش سرعتی
  • آزمون های استاندارد
  • آزمون های شبیه ساز

سیر تا پیاز آزمون تیزهوشان

آموزش و پرورش هر سال در سراسر کشور به منظور شناسایی دانش‌‎آموزان مستعد در دوره‎ ی اول متوسطه آزمون ورودی مدارس تیزهوشان را به صورت سراسری و در کل کشور برگزار می‎ کند. اما در دو سال گذشته براساس اطلاعیه‎ ی آموزش و پرورش روند نام نویسی آزمون تیزهوشان ششم ابتدایی یعنی آخرین دوره‎ ی این مقطع، دچار تغییراتی شده است که ازمون ورودی تیزهوشان ششم به هفتم 1401-1400 هم از این قاعده مستثنی نیست. این تغییرات به منظور کاهش استرس دانش‎ آموزان و خانواده ‎هایشان صورت گرفته است.

به این ترتیب بررسی سطح علمی دانش‎ آموزان از آنچه در کل دوران ابتدایی فراگرفته ‎اند حذف و به جای آن قبولی در مدارس تیزهوشان دوره متوسطه اول تنها منوط به قبولی در آزمون سنجش هوش و استعداد تیزهوشان است. با این حال بسیاری از داوطلبان و خانواده‎ هایشان با توجه به تغییرات پیش آمده نگرانند که زمان و شرایط برگزاری آزمون، چگونگی ثبت ‎نام، منابع و سوالات آزمون به چه شکل خواهد بود. ما در این بخش سعی کرده ایم با ذکر همه ی جزئیات درباره ی آزمون تیزهوشان ششم به هفتم به این نگرانی ها پایان دهیم.

منابع آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1401-1400 

از سال 97 تغییری در سوالات آزمون سنجش هوش و استعداد تیزهوشان ششم به هفتم به وجود آمد و آن هم این است که دیگر لازم نبود دانش ‎آموزان برای پذیرفته شدن در آزمون تیزهوشان ششم به هفتم، بر منابع و کتب درسی خود تسلط کامل داشته باشند. تنها چیزی که دانش ‎آموزان برای پذیرفته شدن در آزمون تیزهوشان ششم به هفتم لازم دارند، توانایی حل سوالات مربوط به مباحث هوش کلامی و غیرکلامی است. در نتیجه حل هر چه بیشتر سوالات هوش می‎ تواند دانش ‎آموزان را با شرایط آزمون آشناتر کند و در نهایت منجر به نتیجه‎ گیری بهتر شود.

ادامه مطلب

تا آزمون تیزهوشان:

0روز0ساعت0دقیقه0ثانیه

رمز همگام یادت نره!

وقتی واژه‎ ی هوش را می‎ شنویم مفهوم تست IQ اولین چیزی است که به ذهنمان می‎ رسد. هوش گاهی اوقات به عنوان ظرفیت فکری ما تعریف می ‎شود. چیزی که ما با آن به دنیا می ‎آییم، چیزی که می‎ توان آن را اندازه‎ گیری کرد و تغییر ظرفیت آن سخت است.

اما واقعاٌ این طور است؟

ادامه مطلب